O nas

 

 

Fundacja dla Życia i Zdrowia jest organizacją powołaną dnia 25 sierpnia 2015 roku. Bodźcem do powstania fundacji była chęć pomocy oraz budowania wsparcia dla jednostek i grup społecznych w trudnej sytuacji życiowej i społecznej umożliwiając im kontrolę nad uwarunkowaniem swojego zdrowia oraz pomóc poprawić im komfort życia. Wspieramy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym jak również pomagamy wyrównywać szanse osobom dotkniętym chorobami społecznymi, które znacznie ograniczają możliwość wykonywania podstawowych obowiązków, a zarazem wymagają regularnej opieki zdrowotnej.

Fundacja i Lokalny Sport

Fundacja prowadzi również działania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz edukowania w zakresie profilaktyki prozdrowotnej jako sposobu na wartościowy wypoczynek, ciekawsze i zdrowsze życie.

W 2019 roku nasza droga skrzyżowała się z bydgoskim klubem sportowym Golden Dragon co zaowocowało wspólną organizacją zawodów w formie współzawodnictwa interdyscyplinarnego młodzieży i dorosłych. Potencjał, wytrwałość oraz hart ducha lokalnych sportowców wzmocnił w nas przekonanie, że sport jest najlepszą formą promowania zdrowego stylu życia, a nasz region posiada wielu utalentowanych młodych ludzi.

Chcemy uczestniczyć w promowaniu zdrowego stylu życia poprzez pomoc finansową i materialną lokalnym klubom sportowym. Przyczyni się to do pośredniego wspierania młodych talentów sportowych oraz wzmocnienia rozbudowy infrastruktury sportowej w naszym mieście. Pomożemy młodym ludziom wykorzystywać drzemiący w nich potencjał oraz umożliwiać im rozwijanie swoich zdolności i pasji dlatego stworzyliśmy projekt pt. Wspieramy Lokalny Sport

Fundacja i Lokalny Biznes

Postanowiliśmy wybrać taką drogę by osiągnąć nasze cele statutowe, a zarazem pozyskać finanse, by się rozwijać. Zadaliśmy sobie pytanie: „jakie istoty są najbardziej bezbronne i potrzebują najwięcej opieki?”. Wspólnie odpowiedzieliśmy – dzieci, zróbmy coś dla nich!
Od 2019 roku prowadzimy działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia sali zabaw oraz organizacji i prowadzenia wszelkiego rodzaju aktywności dla dzieci i rodzin – imprez tematycznych, zajęć edukacyjnych, sportowych oraz najróżniejszych imprez okolicznościowych. Przy nawiązaniu stałej współpracy z Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek mogliśmy rozszerzać swoją działalność i organizować wiele wydarzeń, na których gościliśmy tłumy bydgoskich rodzin oraz odnaleźliśmy swoje miejsce na ziemi. Niestety poznaliśmy również polskie realia prowadzenia działalności gospodarczej…

Koronawirus znacząco wpłynął na codzienne życie każdego z nas – od utraty stabilności finansowej, po brak klientów i konieczność optymalizacji kosztów prowadzenia naszych działalności. Stał się też dla wielu bodźcem do szukania nowych rozwiązań i dywersyfikacji swojej działalności. Nauczeni swoim doświadczeniem wiemy, że koszty najmu biura są wysokie, a umowy są zawierane na kilka lat. Dlatego korzystając ze współpracy z Bydgoskim Centrum Finansowym oraz Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek przygotowaliśmy dla Was naszą nową ofertę Novus – biuro na godziny z możliwością opieki nad dziećmi.